Jaká mapa by neměla chybět cyklistům? Přece malovaná

S teplými dny se na cyklistické stezky vrací první nadšenci tohoto sportu. Cyklistů, milovníků jízdy na kolech a výletů spojených nejen s poznáváním krajiny, ale také s fyzickou aktivitou stále roste. Cyklisté vyrážejí do různých koutů naší krásné země, aby navštívili a poznali zajímavá místa. Velkým zpestřením bude určitě mapa, která ukáže nejen značenou trasu, ale i další možnosti výletů a zajímavostí v okolí.

Malá území i velké regiony
Ručně malovaná cyklomapa spojuje přehledné zobrazení tras s profilem terénu a zajímavými cíli v okolí. „V současné době máme vydáno již několik cyklomap, které znázorňují pro cyklisty zajímavá území. Jedná se o větší územní celky zasahující i do více regionů, jako je například cyklomapa Baťův kanál, Trojmezí či Lounsko, nebo menší územní celky dle zadání zákazníka jako například cyklompa mikroregionu Ostrožsko – Veselsko,“ informuje obchodní ředitelka nakladatelství CBS Blanka Imramovská.

Ilustrační foto

„Cyklomapy vytváříme podle zadání od měst, obcí nebo jejich sdružení. Zadavatel si stanoví požadavky na zpracování, které společně upravíme na základě našich zkušeností tak, aby vznikla přehledná cyklomapa obsahující důležité informace,“ vysvětluje Blanka Imramovská.

Ilustrační foto

„Velkou výhodou ručně malované mapy je, že je v ní znázorněno území se všemi lesy, loukami, poli a vodními plochami. Tím každý získá jasnou představu, kudy vyznačená stezka vede a kde se případně dá napojit na jinou cestu. Součástí každé ručně malované mapy jsou nejen dominanty v oblasti, ale také zajímavé cyklookruhy s podrobnými popisy tras a znázorněním výškových profilů. Každý si na základě takto zpracované mapy může vybrat, jak náročný okruh pojede, co při něm navštíví, popřípadě kde se občerství,“ dodává Blanka Imramovská, obchodní ředitelka společnosti CBS Nakladatelství.

Venkovní tabule i skládačka do kapsy
„Ručně malované cyklomapy zpracováváme v různých provedeních, největší zájem u starostů měst a obcí je především o velké venkovní tabule, které umísťují v centru obce nebo na značených cyklostezkách. Právě zde jsou největším přínosem i pro samotné cyklisty. Ti pak často kupují v informačních centrech stejnou mapu ve skládaném provedení, kterou mohou vzít s sebou na cesty, a nakonec doma ukázat, co vše navštívili a kam je třeba se ještě vrátit. Samozřejmostí je zpracování mapy také v interaktivní formě, ve které si může každý naplánovat svůj výlet z pohodlí domova,“ říká Blanka Imramovská.

Turistickelisty.cz informovala Renata Faltejsková, CBS.

(lh,turistickelisty.cz,foto CBS)