Vedení města vytvořilo pracovní skupinu, kde se radní a další oslovení zájemci z řad občanů spojili s odborníky, aby vypracovali koncept na využití tohoto historicky a turisticky zajímavého objektu.
„K jednání jsme přizvali odborníky z řad archeologů, památkářů, stavitelů, ale i ekologů a specialistů na digitální animaci historických objektů. Celou skupinu zaštiťuje geolog, klimatolog a spisovatel RNDr. Václav Cílek, CSc., který již několik let s Hlubokou spolupracuje“, uvedl starosta města Ing. Tomáš Jirsa.
Prvním krokem celého procesu bylo vytvoření podskupin zaměřených na jednotlivé činnosti. Archeologická skupina pod vedením doc. Mgr. Ondřeje Chvojky, Ph.D. z Jihočeské univerzity a dalšími odborníky pracuje na definování typu archeologického průzkumu, který zde bude prováděn. Nemělo by se jednat jen o klasický průzkum, ale i o vytvoření tzv. archeokempu, do kterého bude kromě studentů archeologie Jihočeské univerzity zapojena i široká veřejnost.
Skupina sestávající se mimo jiné ze stavitelů, krajinářů a dalších, bude mít odborný dozor nad konzervací objektu dle navrženého postupu a v jejím čele stojí Mgr. Jiří Havlice z Národního památkového ústavu České Budějovice, oddělení archeologie.
Výsledky práce uvedených skupin bude paralelně zpracovávat skupina, která má za cíl popularizaci Karlova Hrádku jako dalšího velmi hodnotného a turisticky zajímavého cíle v katastru města Hluboká nad Vltavou. Skupina bude pracovat i na organizaci edukačních a kulturních programů v okolí zříceniny hradu. Tuto skupinu povedou Ing. Václav Kinský a radní města Hluboká nad Vltavou Jindřich Soukal.
„Při realizaci tohoto projektu chceme hlavně využít dostupných dotačních titulů k vybudování přístupových cest, přístupu od vody, vytvoření informačních tabulí, aplikace s interaktivní vizualizací, odpočívadel, ale také pořádání odborných workshopů pro studenty a veřejnost,“ uvedl Jindřich Soukal. Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Lucie Jozová za Městský úřad Hluboká nad Vltavou.