Přiblížil, že s obnovou značení začínají na jaře a zpravidla mají do konce prázdnin či během září hotovo. Jenže v posledních letech má KČT stále větší problémy s jejich obnovou. Může za to malý brouček zvaný lýkožrout neboli kůrovec.Nyní dostali čeští turisté od kraje podporu ve výši 370 tisíc korun. Částka jim však zřejmě nebude stačit.
„Podpora od kraje nebude dostatečná, s kůrovcem se zatím nepočítá,“ vyjádřil se předseda vysočinského klubu turistů. Doplnil, že představu o potřebném obnosu peněz budou mít až na konci března.
Kvůli kůrovci mizí celé lesy a s ním i turistické značení namalované na stromech. Jak předseda vysočinského KČT vysvětlil, značení se řídí podle stanovených pravidel. Naznačil, že podle zatím dostupných informací to vypadá, že je kvůli kůrovci zatím nejhorší situace na Třebíčsku. Skutečný rozsah škod po kůrovci se KČT dozví na jaře. Přesto jeho regionální předseda věří, že zajistit dostatečná turistická značení letos zvládnou.
Každoročně 115 kvalifikovaných značkařů obnovuje třetinu značení a vyměňuje zhruba jednu pětinu informačních prvků a směrníků.