Barokní kostel sv. Prokopa tvoří dominantu horní části vsi a stal se také hlavní částí znaku obce v roce 1999. Podnět ke stavbě dal broumovský opat Otmar Zinke (narozen 1664 v Broumově) po skončení stavby kostela na Ostaši (1711 - 1720). Opat podporoval výstavbu církevních staveb ve svém opatství. Přilákal také renomované architekty - Kryštofa Dientzenhofera (1655 - 1722) a jeho syna Kiliána Ignánce Dientzenhofera (1689 - 1751). Nicméně náklady staveb musely z větší části nést samy obce, ať už z příjmů farnosti či veřejných sbírek. Proto se stavěly kostely skromnější a s možností další dostavby či aspoň dovybavení interiérů. Stavba kostela probíhala v letech 1724 - 1727 a o dva roky později 14.8.1729 byl opatem Zinkem vysvěcen.
Kostel v Bezděkově je nejkrásnější a nejucelenější barokní památkou na policku. Opat Fridrich (1725 - 1772) sloužil občas v Bezděkově mši, jako v okolních kostelích, ale teprve když císař Josef II zrušil některé kostely, byla zde zřízena lokálie (expozitura) polické fary. Farní budova byla zprvu dřevěná s kolnou a stájí. Samostatná fara zde byla zřízena až 24.4.1852. Do farní obce náležely též vsi Petrovice a Petrovičky. Dnešní farní budova ochází z roku 1847, lípy byly vysázeny roku 1870.
Kostel je osmiboký, centrální s mělkými bočními kaplemi. Presbytář je situovaný na šířku, půlkruhově usazený. V průčelí kostela jsou dvě robustní věže. Trojosé hlavní průčelí je sevřeno zmíněnými bočními věžemi, stěny jsou členěny lizénami s obíhající prostřední římsou. Nad ústředním prostorem se klene zrcadlová klenba. V patře obíhá ochoz otevřený půlkruh. V lodi a presbytáři je nástropní rokoková freska.
V souladu se skutečností, že náklady musely z větší části krýt samy vsi a farnosti, bylo vnitřní vybavení přidáváno postupně a pochází z doby baroka a empíru. Hlavní oltář s obrazem "Setkání knížete Oldřicha se sv. Prokopem." Tento obraz byl namalován v roce 1743 pražským malířem Janem Karlem Kovářem. V nástavci je obraz sv. Vintíře (Gunthera). Na římse je Bůh Otec od C. Kowersche. V bočních lodích jsou empírové oltáříky sv. Václava a Panny Marie. Kazatelna je z roku 1752 se znakem broumovského opata Fridricha Grundmana. Ve výklencích lodi jsou sochy svatých: Řehoře, Jeronýma, Ambrože a Augustina. Kolem roku 1930 byl levý boční vchod zazděn a upraven na Lurdskou kapli. Věžní hodinový stroj, zakoupený obcí, byl reinstalován v roce 1883. Před kostelem stojí dřevěný misijní kříž z roku 1936, socha ukřižování se sv. Václavem a sv. Vojtěchem z roku 1809 a socha bolestné Panny Marie z roku 1826. Pod stromořadím mezi farou a kostelem je socha sv. Jana Nepomuckého, která stála původně (od 1781) na kamnném mostu pod Bezděkovem. Po stržení mostu byla před stavbou nového přenesena v roce 1834 na náves k tehdejšímu rybníčku Stavu. V roce 1960 byla z politických důvodů přemístěna na méně exponované místo ke kostelu, kde stojí dodnes.
Podle webu obce Bezděkova
(lh,turistickelisty.cz,foto obec Bezděkov)