Těžká poškození musely přinést husitské války, neboť roku 1437 se uvádí jako hradiště, tedy místo zpustlého hradu. Avšak Pernštejnové hrad obnovili a ještě v roce 1482 na něm sídlil Jimran z Pernštejna. Okolo roku 1500 byl asi ještě opevněn dolní ohradou a zanikl nejspíše opuštěním až hlouběji v 16.století.
Rozsáhlá dispozice hradu postupně narůstala po dobu dvou století, až dosáhla délky 275m a plochy 1,7ha. Vstup do velkého předhradí je pod sklanatým pahorkem, který se mění v hřeben, který chrání předhradí z východní strany. Na pahorku jsou zbytky zdiva uzavírajícího ovál připojený ke skalnímu bloku. Pokud objekt vznikl časově před předhradím, jedná se o předsunuté opevnění, jinak o předhradní akropoli.
Most ke hradu vedl ze zvýšené plošiny ohrazené zdí kladenou na sucho do zděného úzkého předmostí, k němuž je na západě připojená zděná terasa. Od předmostí vybíhalo opevnění, které tvořilo okruh kolem jádra. Má podobu valu trapézového průřezu s kamenným obložením a jsou v něm dvě oblé bašty. V západní části této dolní ohrady jsou pozůstatky budov a nedávno vyčistěná cisterna.
Jádro hradu stojí na podlouhlém skalnatém hřbetu, který přetínají dva příkopy vylámané do skály. V čele stojí polovina štítové věže s průjezdem v přízemí a klenutou místností s arkýřem, snad kaple, v patře. Dobře zachovalý je podsklepený patrový palác, do něhož byly částečně vloženy valené lomené klenby. Další palác uzavíral nádvoří na jihu.
Podle : Plaček Miroslav, Ilustovaná encyklopedie moravských hradů