Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie byl vystavěn po žádosti místních radních z iniciativy Carlose, knížete Clary-Aldringen. Místní obyvatelé uspořádali na konci 19. století dokonce veřejnou sbírku. Projektu se ujal italský architekt P. Bigaglio a Dubí tak získalo jedinečnou dominantu, trojlodní baziliku ve stylu benátské gotiky. Ta působí i díky použitým stavební materiálům, kterými jsou bílý a červený mramor, v krajině Podkrušnohoří velmi exoticky. Součástí kostela je i hrobka příslušníků rodu Clary-Aldringen.
Kostel je trojlodní bazilika s presbytářem, hlavní loď má kazetový strop. Presbytář je zaklenut křížovou žebrovou klenbu s hvězdicovým závěrem. Vybavení kostela pochází z doby okolo roku 1900. Hlavní oltář je podle vzoru benátské gotiky. Na něm se nachází Madona a skupina Ukřižování. Po bocích hlavní skupiny jsou sochy jednotlivých světců. Kazatelna je z bílého mramoru a spočívá na šesti sloupech. Mramorové sochy světců jsou na konzolách na bočních stěnách převýšení hlavní lodi.
Kostel je využíván nejen ke mším, ale i ke kulturním akcím. Kostel se nachází v horní části obce Dubí u Teplic. Severně od kostela (cca 150m) se nacházejí Tereziny lázně.Je údajně nejsevernější benátskou stavbou v Evropě a je to pozoruhodná rarita evropského významu, která je považována za pomník benátskému stavitelskému umění.Rozměry:33 metrů vysoká věž má otevřenou zvonici s benátskou římsou a střechu zdobí dvojitý benátský kříž. Západní průčelí je složeno z 55 řad bílých a červených mramorových kvádrů. Délka kostela je 50 m a šířka 17,20 m. Výška hlavní lodi 13,90 m a šířka 7,20 m. Boční lodě mají výšku 8 m.
Podle webu MKC Dubí