Kostel jako jediný v republice je zasvěcen svatému Ambroži a ukrývá vzácné gotické nástěnné malby z 16. století. Vícov je odlehlá samota s kostelem sv. Ambrože a myslivnou, býval vesnicí, která byla již roku 1239 v majetku kladrubského kláštera, kterou nejprve zpustošily husitské války a zanikla zřejmě během třicetileté války.
Kostel sv. Ambrože ve Vícově se řadí k nejstarším památkám v okolí Přeštic. Byl postaven v románském slohu kolem roku 1250. Do dnešních dnů se z této doby zachovaly věž a západní stěna lodi. Raně gotická přestavba proběhla kolem roku 1300, byla zvýšena loď a původní románský štít. V husitských bouřích byly kostel se vsí vypáleny.
Kostel byl znovu postaven a z této doby je klenba presbytáře. Asi v 1. polovině 14. století nahradil polygonální presbytář starší závěr, k jeho autentickým konstrukcím patří klenba, okna a později zazděný sanktuář v severní stěně. Ve východní zdi lodi byl prolomený nový vítězný oblouk.Poslední úpravy jsou z 18. století, kdy byla přistavena jižní předsíň. Byla pořízena mansardová střecha věže, připojeny opěry k presbytáři, upravena okna v lodi, novotou zazářil portál. V interiéru jsou cenné pozdně gotické nástěnné malby, které zobrazují výjevy ze života sv. Ambrože. Zařízení kostela je barokní.
Opravy kostela začaly v roce 2002 a pokračují dodnes. Stavba spojuje románský sloh (věž, kterou ještě pokrývají dřevěné šindele) s gotickým. Ke kostelu dojdete po červené značce. Okolo kostela býval hřbitov, který zanikl stejně jako ves, a tři dochované náhrobky jsou dnes umístěny na fasádě z roku 2010.
Podle webu NPÚ