Průčelí členěné pilastry z červeného pískovce a nikami se sochami je ukončeno podobně členěným tabulovým štítem, z něhož vystupuje věž s nárožními pilastry a vysokou cibulovou střechou. Ostatní stěny jsou členěny vpadlými poli. Okna jsou obdélná, ukončená půlkruhově nebo odstupněnými půlkruhy.
Stěny lodi i presbytáře členěny sdruženými pilastry, loď kryje imitovaná klenba ze dřeva, kruchta je podklenutá valeně s lunetami a pásy, presbytář i jeho postranní prostory jsou sklenuty plackami, sakristie valenou klenbou s lunetami, skladiště valenou klenbou. Kaple se otvírají do lodio bloukem. Skladiště nad sakristií je z 19. století.
Z vybavení kostela vyniká hlavní barokní oltář z roku 1739, zřízený nákladem Marie Terezie Savojské, na tabernáklu je socha Anděla strážného, ujímající se mladého poutníka. Hlavní oltář, kazatelna a boční oltáře sv. Jáchyma, sv. Anny, P. Marie Pomocné a sv. Jana v přilehlých prostorách, byly vytvořeny v roce 1739 jedním z nejvýznamnějších mistrů vídeňského rokoka, Gottfriedem Fritschem.
Boční oltáře P.anny Marie Pomocné a sv. Jana Nepomuckého v lodi jsou opatřeny sochami Panny Marie a sv. Jana Nepomuckého z let 1875–80 z Mayerova ateliéru v Mnichově. Obraz Immaculaty a obraz Panny Marie pochází z poloviny 18. stoleí, v nice je rokoková socha Krista Trpitele. Z konce 19. století pochází i cyklus křížové cesty od pražského malíře Josefa Hellicha. Novější zpovědnice jsou opatřeny čtyřmi rokokovými soškami apoštolů. V kostele je cínová křtitelnice z roku 1717.
Podle : Kol.: Umělecké památky Čech K/O, 2 svazek
Rišlink V., Jouza L.: Baroko na Kolínsku I.