V průčelí najdeme niky s raně barokními sochami Panny Marie, sv. Bartoloměje a Jana Křtitele. Vnitřek kostela je členěn pilastry a profilovanou římsou, loď je zastropena trojdílnou valenou klenbou. Zařízení v kostele je rovněž raně barokní s rokokovými doplňky.
Portálový hlavní oltář z let 1670-80 obsahuje jednu ze tří existujících kopií sošky Panny Marie Montserratské, tzv. Černé Madony. Do Čech ji přinesli okolo roku 1635 montserratští benediktini. V letech 1666 až 1785 měla své místo v hradní kapli na Bezdězu a přitahovala k sobě zástupy poutníků. Po zrušení bezdězského kláštera císařem Josefem II. byla přenesena do dokského kostela a stala se jeho významnou památkou. V nástavci oltáře se nachází obraz sv. Bartoloměje od Jana Hickela z České Lípy (1725), na bocích oltáře jsou umístěny sochy sv. Petra a Pavla z roku 1755 pocházející z dílny bratří Jelínků z Kosmonos.
V jižní boční kapli stojí oltář sv. Barbory a 14 sv. pomocníků z poloviny 18. stol. Na oltáři pod baldachýnem je na obraze znázorněna Panna Maria Pomocná. Tento obraz namaloval v roce 1729 Kryštof František Richter a až do roku 1760 visel na stromě při Mariánské cestě v blízkosti Králova stolce. V severní boční kapli sv. Kříže se nachází bronzový reliéf, který zobrazuje svatou rodinu. Pochází od mexického malíře Romua Roza. Tento malíř reliéf kostelu daroval na památku svého sňatku s dcerou dokského přednosty stanice Ch. Krause, který se konal 26. 12. 1927 v dokském kostele. Obrazy křížové cesty na bočních stěnách kostela namaloval v roce 1809 mimoňský malíř Josef Schmidt.
V roce 1998 byla umístěna u vstupu do hlavní chrámové lodi zrestaurovaná socha Panny Marie z mariánského sousoší na náměstí.
Podle webu města Doksy