Do lodi se vstupuje prostorem pod věží.Věž byla původně nižší ( snad na výšku první římsi ) a byla zvýšena na počátku 18.století o část hranolového původního tělesa a osmiboké patro s hodinami. Zvonovitá věžní střecha odpovídá osmibokému patru, které ji nese.
Hlavní oltář je zasvěcen sv.Anně a má plochý rokokově zprohýbaný nástavec v jehož středu je zasklený výklenek,rovněž orámovaný . V tom stála původně socha sv.Anny z 1.pol.16.století, tato je nyní v depozitáři . Nad výklenkem je socha sv.Jana Křtitele nad obláčky a po stranách sochy sv.Filipa a Jakuba. Po straně evangelijní (levé) je malý oltář sv.14 pomocníků, kde uprostřed rozvilin jsou reliéfy s jejich podobiznami. Tento oltář byl v 2.pol.18.století doplněn o skleněný sarkofág s voskovou figurou sv.Jana Nepomuckého. Naproti tomuto oltáři je oltář s Pietou (Panna Maria s mrtvým synem v náručí ) a nad ním je nadživotní krucifix .
Po stranách tohoto oltáře jsou sochy sv.Augustina a jiného sv.biskupa . Na tomto oltáři by též měla být i polovypuklá dřevěná řezba Snímání z kříže zhotovené podle obrazu italského malíře Daniella da Volltera i tato řezba je z poloviny 18. století . Nad lavicemi jsou po stěnách umístěny sochy svatých sv.Vojtěcha , sv.Ludmily, sv.Barbory a sv.Václava .
Z plochého stropu je uprostřed lodi spuštěn veliký růženec se sochou P.Marie s Ježíškem v náručí stojící na srpku Měsíce. Znalci tvrdí, že podobného díla v Čechách není. Uprostřed dlažby je vchod do hrobky Talmberků.Pod ní je talmberkský znak a destička s nápisem : " Ke cti a chvále Boží, též nejsvětější jeho matky nejčistší Panny Marie, královny nebeské,tento obraz dal udělati Jan starší z Talmberka, ten čas pán na Jankově 1655 ".
Pod tímto růžencem je náhrobní deska, značně již ošlapaná, s talmberským erbem. Tato deska uzavírá vchor do jejich rodinné krypty. Od této rodiny je v kostele ještě křtitelnice v podobě obráceného zvonu na nožičkách opateřená víkem se soškou sv.Jana Křtitele . Na straně severní je ke kostelu přistavena patrová sakristie.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neustupově zdobí krásná románská věž
Kostel je obehnán zdí a postaven v severním rohu jankovského náměstíčka na konci parku na malém ostrohu nad bývalým tvrzištěm.
Podle : Kol : Čeněk Habart, Sedlčansko, Sedlecko a Voticko IV.
web obce Jankov