K veliké přestavbě kostela došlo na přelomu 17. a 18. století v barokním slohu. Ke kostelní lodi byl přistavěný pětiboký klenutý presbytář o délce 8 metrů, jednoduchá hranolová sakristie a nové sedlové zastřešení s 13 metrů vysokou kostelní věží.
Také byl pořízen nový inventář a hlavní oltář s obrazem sv. Kunhuty od Hermanna Kuglera z Lokte. Další významné opravy jsou z roku 1906 a roku 1933 byla na západním průčelí kostela vytvořena výjimečná freska od Toniho Schöneckera ze Sokolova. Ústředním motivem fresky je postava muže rozsévače, po jeho pravici je motiv denní modlitby a po levici jsou ztvárněna povolání typická pro region.
Triumfální oblouk je půlkruhový, presbytář má křížovou klenbu s lunetami. Mezi stropem a stěnou je oblý přechod. Hlavní oltář s dekorativními křídly je z první poloviny 18. století. Ve vrcholech křídel se po obou stranách nacházejí figurální polychromované reliéfy, jež zobrazují momenty ze života titulární světice. Podle starších fotografií byl oltářní nástavec v minulosti bohatší, kde v oblacích obklopených hlavičkami andílků byla umístěna řezba Boha Otce. Tato barokní kompozice byla nahrazena drobnou novodobou malbou stejného námětu. Současný oltářní obraz z první poloviny 19. století zobrazuje svatou Kunhutu. Je dílem loketského umělce Hermanna Kuglera. Tento obraz nahradil původní dílo, pocházející údajně z roku 1720. Vitrailová okna v presbytáři jsou novodobá, z počátku 20. století. Ve věži visel až do zrekvírování během druhé světové války zvon s datací 1302 a nápisem Svatý Václave, stůj při nás. Tím, že se nápis obracel k českému patronu a nikoliv k patronce kostela svaté Kunhutě, nedá se vyloučit, že nebyl původně zhotoven pro jiný kostel a odkud byl přenesen do Královského Poříčí.
Celý areál kostela je obehnán zděnou ohradní zdí a doplněn třemi kamennými kříži.
Podle : web NPÚ
web obce Královské Poříčí