Kostel byl kolem první poloviny 14.století opravován, má unikátní freskovou výzdobu, zajímavý je tzv.mlynářský cyklus, kde rodina donátora vzdává hold patronce mlynářů sv. Kateřině. K další výzdobě patří mariánský cyklus na severní stěně kostela. Další zvláštností kostelíku je dnes již prakticky neexistující nástěnný obraz na severní stěně fasády presbytáře, na němž byl pravděpodobně zobrazen Kristus v mandorle.
Kostel je jednolodní, obdélný se čtvercovým presbytářem s opěráky v nároží, presbytář je zaklenut křížovou klenbou bez žeber, loď je plochostropá. Triumfální oblouk je hrotivý zkosený. Vítězný oblouk je z červených kvádrů. U vnější zdi kostela jsou postaveny náhrobní kameny, to je důkaz, že kostel sloužil jako hřbitovní. Hřbitov i kostela byl zrušen roku 1785, kostel prodán v dražbě a sloužil jako sýpka, tělocvična , skladiště apod. Teprve v roce 1927 byl opraven a sloužil jako kolumbárium. Dnes patří církvi husitské a není přístupný.
Kostel sv. Vavřince je významnou ukázkou vesnické gotické architektury a díky své freskové výzdobě, jež předznamenává dobu Karla IV., se řadí mezi významné architektonické památky na českém území.
Podle : Kol., Umělecké památky Čech A/J
Antonín Podlaha, Eduard Šittler,Soupis památek historických a uměleckých v politickém
okresu Karlínském
J. V. Prášek,Brandejs nad Labem – město, panství i okres, 1. dí