Původní kostel sv.Jiří byl postaven na místě prvního bečovského hradu

Kostel sv.Jiří v Bečově nad Teplou byl postaven původně  jako gotický, několikrát byl přestavován. V roce 1621 kostel vyhořel a byl obnoven. Dnešní kostel byl postaven po požáru roku 1760 v letech 1763-67 zednickým mistrem Franzem  Pöperlem za účasti truhláře Franze Liebnera, obnoven roku 1834. Věž byla dokončena roku 1885 podle starých Pöperlových plánů z r. 1767 J. Schobertem.


Kostel sv.Jiří

Kostel je jednolodní s užším, segmentem uzavřeným presbytářem se sakristií v ose, s rizality po stranách lodi a s hranolovou věží představenou v západním průčelí. Věž je otevřena na třech stranách arkádami, rizality jsou završeny štíty, stěny jsou členěny pilastry. Obdélná okna s půlkruhovými záklenky a profilovanými šambránami.

Půdorys kostela

Vnitřek  je zaklenut valenou klenbou s výsečemi (v lodi jsou tři pole na pásech), stěny jsou členěny zdvojenými pi-astry s dekorativními hlavicemi, zděná je kruchta.

Interiér kostela

Vybavení kostela je jednotné rokokové, z 3.čtvrti 18. století. Hlavní portálový oltář je z let 1774-76 od T. Pištela, řezbáře v Teplé, se současným obrazem od J. Grimera,dokončen zhotovením postranních branek r. 1789 řezbářem A. Woilerem; dva protějškové portálové boční oltáře sv. Anny a sv.Jana Nepomuckého s dvojicemi soch a současnými obrazy; obláčková kazatelna je z doby po r. 1776 odT.Pištěla,štafírovanáG. M. Kohlerem. Sochy sv. Jana a Pavla jsou v presbytáři; reliéf Nejsvětější Trojice v lodi; lavice s výřezávanými postranicemi; varhany jsou z let 1774- 75 od /.Schmidta ozdobené A. Pachem.

Hlavní oltář

Empírová křtitelnice ; v kryptě několik malovaných rakví z 18.století. V kryptě kostela byl roku 1585 pohřben Kašpar Pluh z Rabštejna. V době protireformace byl jeho hrob zničen.Při vchodu do kostela je ozdobné kované oplocení a branku s plechovými reliéfy Krista, Panny Marie, svatého Jiří a svatého Michaela, dílo místního uměleckého kováře Adolfa Zörklera z roku 1926. Na prostranství před kostelem stojí jednoduchá kamenná kašna z první poloviny 19. století.

Podle : Kol., Umělecké památky Čech A/J,svazek první

(lh,turistickelisty.cz,foto web Karlovarského kraje,archiv)