V roce 1933 byl kostel pokryt novou šindelovou střechou. V roce 1956 byla střecha opět v havarijním stavu, téhož roku byla provedena oprava jižní poloviny střechy, zbylá část byla opravena až v roce 1967. Ve druhé polovině 20. století se v kostele přestaly konat pravidelné mše. Kostel nebyl využíván a byl snadno přístupný. Interiér objektu je téměř bez mobiliáře. V roce 1989 byla šindelová střecha opět poškozená a téhož roku pokryta měděným plechem.
Kostel sv. Marka v Těchobuzi je jednolodní obdélníková stavba. Presbytář pravoúhlý a po jeho pravé straně vystavěna čtvercová sakristie s oratoří v patře. Západní průčelí kostela je završeno volutovým štítem. Hlavní oltář a kazatelna jsou klasicistní a pocházejí z pol. 19. století. Vpravo v kostelní lodi je umístěn náhrobník Antonína z Těchobuze vytesaný z červeného mramoru s reliéfem spícího Chrona.
V letech 1993- 1994 byla provedena oprava venkovní fasády. Začátkem 21. století se v kostele začaly, se souhlasem církve, příležitostně konat koncerty a štědrovečerní setkání občanů. V současné době se jedná o převodu kostela sv. Marka z rukou Římskokatolické farnosti Zhoř do majetku obce Těchobuz.
Podle : web obce Těchobuz
Kol., Umělecké památky Čech T/Ž, svazek čtvrtý