Nezaměnitelný výtvarný rukopis a inteligentní humor v díle Adolfa Borna má řadu příznivců a obdivovatelů. Znají jej milovníci výtvarného umění, grafiky, krásných knih, ale i sběratelé poštovních známek. Jeho tvorba oslovuje lidi napříč generacemi i kontinenty. Nesmírně populární jsou nepochybně i Bornovy Večerníčky a animované filmy. Krátký pohled do známkové tvorby nás ujistí, že Adolf Born se na poli nejmenší užité grafiky, jíž nepochybně jsou poštovní známky, pohybuje s noblesou a nadhledem.
Originální zpracování a jednoznačná linka jeho kresby dává vyniknout celkovému vyznění námětu. Řečeno slovy Adolfa Hoffmeistra: poštovní známky se stávají malými uměleckými díly, s nimiž se setkává velkémnožství lidí. Poštovní muzeum, Era a Poštovní spořitelna iniciovaly a vytvořily na základě rozrůstající se spolupráce unikátní putovní výstavu věnovanou našemu přednímu grafikovi a populárnímu ilustrátorovi Adolfu Bornovi, jejímž cílem bylo představit především jeho známkovou tvorbu z bohatých fondů Poštovního muzea.
Adolf Born je autorem mnoha poštovních známek, z nichž na výstavě budou k vidění například příležitostný aršík k 500. Výročí objevení Ameriky (1992), návrhy obou známek, které vznikly k 740. výročí narození cestovatele Marca Pola, populární vánoční známky v nominální hodnotě 2 Kč z roku 1993, originální výtvarné předlohy pro známky z cyklu Europa – s tématem Pověsti a legendy, návrh známky Dětem z roku 2003 (Mach a Šebestová). Výstavní kolekci doprovodí ojedinělé fotografie Martina Říhy, dokumentující tvůrčí úsilí Mistra v prostředí vlastního atelieru nebo litografické dílny Tomáše Svobody v Praze. K vidění bude rovněž originálně zpracovaná maketa poštovní schránky vzor Zemánek, vyzdobená ak. mal.Adolfem Bornem.
Podle webu Regionálního muzea v Českém Krumlově