Většina předmětů nebyla nikdy vystavena. Návštěvníci si tak poprvé prohlédnou zlacenou plastiku bohyně Táry, nádherné chrámové malby, bronzové plastiky či rituální hudební nástroje.
Kromě chrámových maleb a rituálních předmětů výstava seznámí i s lidovou náboženskou tvorbou. Představena je také historie Tibetu a tibetské kultury od poloviny prvního tisíciletí n. l. po současnost.
Mezi TOP předměty výstavy Příběh Tibetu patří malba Buddhy z 18. století z Tibetu, portrét vysoce postaveného mnicha pocházejícího z letního sídla mandžuských císařů dynastie Čching či nádherně zdobená zlacená plastika bohyně Táry.
Téma výstavy je pro českého návštěvník zajímavé i tím, že zřejmě prvním Evropanem, který zavítal do Tibetu, byl mnich českého původu jménem Odorik. Ten navštívil roku 1328 Lhasu.
Obraz Tibetu doplňuje i panelová výstava na nádvoří muzea, která návštěvníkům nabídne snímky českého kameramana Josefa Vaniše. Ojedinělý soubor pochází z jeho cesty po Tibetu v letech 1954–1955 a má jedinečnou uměleckou, etnografickou a historickou hodnotu. Výstava se koná od 14.3.2017 do 30.7.2017.
Podle webu NM v Praze