Westernové městečko vyrostlo v Šiklandu

Na celoroční provoz se připravuje největší přírodní zábavní park v Česku – Šikland. Areál u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku dnes zahrnuje zejména Šiklův mlýn s westernovým městečkem a nedaleký strašidelný zámek Draxmoor. Provozovatelé areálu zahájili například rekonstrukci hotelových budov nebo rozšíření nabídky služeb. Důvodem jsou rostoucí nároky turistů. V budoucnu má komplex sloužit návštěvníkům po celý rok a nabídne aktivity pro všechny věkové skupiny.

Westernové městečko Šiklův mlýn vzniklo na Vysočině v roce 1994. Majitel této turistické atrakce Libor Šikl se dal na podnikání v cestovním ruchu poté, co v restituci získal pozemky po prarodičích. Finance na start podnikání pak získal například díky vodní elektrárně, kterou postavil. Postupně dospěl k názoru, že zemědělství ho neuživí, a tak v údolí řeky Bobrůvky vybudoval westernové městečko. To se rozrůstalo až do dnešní podoby. Areál má tak rozlohu 100 hektarů a 40 stálých zaměstnanců. K tomu je nutné započítat velkou základnu brigádníků, jejichž počet se v létě rozroste až na 200.

Ilustrační foto

Areál se však bude ještě dále rozšiřovat a vylepšovat. Letos Libor Šikl investoval do vylepšování parku zhruba 20 milionů korun. A to především do oprav ubytovacího a sociálního zázemí nebo do moderního vybavení kuchyně. Letos chtějí provozovatelé dokončit ještě například úpravy obslužných cest, osvětlení, zeleně či dokončit rekonstrukci interiéru obou hotelových budov.

„Plánujeme také rozšířit služby hotelového resortu o kvalitní zážitkovou restauraci a propojit obě budovy další částí, ve které bude bar, příjemné posezení, a především se návštěvníci pohodlně dostanou z jedné budovy do druhé. V delším výhledu je pak plánováno rozšíření wellness zázemí a konferenčních prostor,“ uvedla Eva Černá ze Šiklandu.

Novinkou budou též nové prostory pro kempování. „Rok od roku k nám přijíždí více lidí. Snažíme se jim zajistit dostatečný komfort a zázemí. Jezdí k nám lidé na pár dní do hotelu, ale i kempaři, kteří si zde na začátku července postaví stan a v srpnu ho bourají. Řada hostů si při odjezdu z pobytu rovnou rezervuje svoji chatičku na příští rok, aby měli jistotu, že zase budou ve svém, a to je pro nás velmi důležité,“ konstatovala Černá.

Ilustrační foto

Provozovatelé areálu plánují i postupnou rekonstrukci samotného westernového městečka, ale při zachování celkového vzhledu se současnou patinou. Věnovat se budou hlavně funkčnosti a stylu interiérů tak, aby lépe obsloužili zákazníky. Investice bude závislá na úspěšnosti letní sezóny, může však jít o částku až 20 milionů korun.

Šikland tvoří 4 zábavní areály
Lidé, kteří přijedou do Šiklandu, mohou vyrazit na výlety do dalších areálů. Součástí Šiklandu je také strašidelný zámek Draxmoor v nedaleké Dolní Rožínce. I tam se letos chystají novinky. Zámecké nádvoří je aktuálně v rekonstrukci.

„Novinkou bude zastřešená hala se stylovým designem pro posezení, na kterou bude navazovat občerstvení. Provozovatelé rozšíří rovněž nabídku aktivit pro děti, včetně skákacího hradu. Nově tu bude i zrcadlový labyrint, v plánu je i rozšíření expozic v interiérech. Novinkou je 3D kino. To plánujeme rozšířit o jednu dimenzi pohyblivými sedačkami,“ uvedla Eva Černá z Šiklandu.

Šikland je tak dnes největším přírodním zábavním parkem v České republice. Loni jej navštívilo desetitisíce lidí. Například denní kapacita ubytovacího zázemí tvoří 820 lůžek.

Kromě westernového městečka a strašidelného zámku Šikland zahrnuje i Offroad areál a Fotopark Krokodýl, který je ale už druhým rokem uzavřený a provozovatelé plánují jeho kompletní obnovu.

„Vize je taková, že bychom se chtěli stát celoročním areálem pro všechny věkové skupiny, kam se lidé budou jezdit bavit i odpočívat. Ale bude zde i prostor s nabídkou atraktivního programu pro firemní akce. Takový český Disneyland, ale možná i Las Vegas, abychom nebyli zaměřeni pouze na děti,“ dodala Eva Černá.

Turistickénovinky.cz informovala Eva Černá, generální manažerka společnosti Šikland.

(lh,turistickelisty.cz,foto Šikland)