V hlavní budově Muzea hlavního města Prahy můžete mimo stálých expozic navštívit výstavy Praha 1848 – 1918, která představuje dva významné okamžiky v dějinách Prahy – události roku 1848, zejména tzv. Svatodušní bouře, a vyhlášení samostatného československého státu 28. 10. 1918, včetně pražských odrazů reality, která ke vzniku Československa vedla.Strašnice… zahrada Prahy, brána armád… je další zajímavou výstavou, která doplňuje projekt muzea o pražských čtvrtích svým osmým pokračováním. V rámci Dnů evropského dědictví stihnete navštívit i výstavu #GVP50, pražského gymnázia Na Vítězné pláni, která končí 15. 9. 2018.
V Podskalské celnici na Výtoni na návštěvníky čeká stálá expozice Zaniklé Podskalí a život na Vltavě, Kromě četné dobové fotodokumentace budete mít možnost si díky mechanicko-elektronickému simulátoru vyzkoušet plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy.
V Zámeckém areálu Ctěnice si můžete prohlédnout stálé expozice Dějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století, Zámek ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova, Řemesla v pořádku / Historie profesního sdružování řemeslníků od středověku po současnost.
Turistickelisty.cz informovala Mgr. Adéla Petříčková, Muzeum hlavního města Prahy.