„Chceme, aby rodiče, prarodiče či další příbuzní na programu spolupracovali se svými dětmi, aby byli aktivní součástí programu. Společné zážitky pak vedou k větší motivaci a prožitku akce.“
V minulých letech jsme se seznámili s exponáty: samurajskou zbrojí, koutním hrncem, poštolkou obecnou, figurkou čerta z betlému Eduarda Charváta, zlomeným mečem z dob husitských válek, panenkou habešánkem, skleničkou třebíčské ZONky, vltavínem, benediktinem, Tahiťankou, valdštejnským erbem, Malým čtenářem a pěnovkou.
V loňském roce proběhla připomínka 120 let od založení muzejního spolku v Třebíči panelovou výstavou v recepci muzea, která potrvá až do počátku března. V letošním cyklu programů Do muzea za… se budou věnovat exponátům, událostem a osobám, které právě toto výročí připomenou. První díl cyklu se koná 23. února v depozitáři muzea na ulici Kosmákova. Ostatní pak již tradičně proběhnou na zámku.
23. února – POZOR, KONÁ SE V DEPOZITÁŘI MUZEA, UL. KOSMÁKOVA Jak to všechno začalo aneb počátky třebíčského muzea Dozvíte se, jak došlo k založení muzejní tradice v Třebíči, kdo za tím stál a jak se muzeum proměnilo během 120 let.
Turistickelisty.cz informovala Mgr. Eva Novotná, Muzeum Vysočiny Třebíč