Jan Brokof přijal pozvání Michala Osvalda Thuna a v Klášterci nad Ohří strávil léta 1685 – 1687. V Klášterci se také narodil jeho nejstarší syn, Michal Jan Josef Brokof a nedaleko Klášterce, na Červeném Hrádku u Jirkova, se narodil jeho syn Ferdinand Maxmilián Brokof, zřejmě nejslavnější nositel tohoto jména a legenda barokního sochařství.
V Klášterci nad Ohří vytvořil Jan Brokof několik pozoruhodných soch, ať už se jedná o sochy v zámeckém parku či sochařskou výzdobu sala terreny a na náměstí a ačkoliv nepatří k nejvýznamnějším představitelům českého barokního sochařství, byl to on, kdo poskytnul svým synům, a to především svému mladšímu synovi Ferdinandu Maxmiliánovi, základní sochařské dovednosti a schopnosti. Bez cenných rad a dovedností, které Jan Brokof svým synům předal, by se Ferdinand Maxmilián Brokof nemohl stát jedním z nejvýznamnějších sochařů českého i světového baroka. Paradoxně právě v tom tkví jeho největší sláva.
Výstava Pocta rodu Brokofů vzniká ve spolupráci se Základní uměleckou školou v Klášterci nad Ohří. Vernisáž se uskuteční 11. 1. 2019 v 17:00 a k vidění bude do 1. 2. 2019.
Turistickelisty.cz informovala Mgr. Lenka Fricová, kurátor galerie Kryt