Lenku Hatašovou určitě nemusíme dlouze představovat, v galerii Kryt uvidíme její tvorbu již podruhé, poprvé to bylo v roce 2017 s výstavou Obrazy Izraele, a tentokrát k nám přiveze a představí dosud nepublikované fotografie z průběhu revoluce 1989 Praze. K fotografování jí přivedl její otec, který pracoval jako fotograf v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži. Lenka Hatašová se věnovala válečné fotografii, zachytila válečný konflikt v Jugoslávii, a také fotografování tenisových Grand Slamů Australian Open, French Open, Wimbledon a US Open. Na konci devadesátých let se začala věnovat portrétům slavných, např. v sérii fotografií V jiném světle.
Miroslav Rada se narodil v únoru 1948 a pochází z Oseka. Fotografování se věnuje téměř 50 let, je držitelem ceny Czech Press Photo. Pracoval v okresním kulturním středisku v Ústí jako fotograf a poté vystřídal několik celostátních i regionálních deníků, mezi nimi Severočeský deník, Vltava Labe, Šíp, Metropol, pracoval v ČTK, momentálně pracuje v Deníku Chomutovska. Své fotografie prezentoval na již na 22 výstavách, ta poslední proběhla v Senátu parlamentu České republiky a v Chomutově pod názvem Samet a uhlí. Celý život se zabývá reportážní fotografií a v galerii uvidíme jeho fotografie dokumentující průběh a dozvuky sametové revoluce v Ústeckém kraji.
Vernisáž druhé výstavy ze série Osudových devítek s názvem 30 + 30 se v galerii Kryt uskuteční 8. listopadu 2019 v 17:00 a navštívit jí můžete až do 6. prosince.
Pro Turistickelisty.cz Mgr. Lenka Fricová, kurátor galerie Kryt