Výstava představuje reprezentativní soubor více jak jednoho sta grafických listů, díla současných členů skupiny Hollar. Ve výběru rozměrných i drobných formátů se objevují klasické grafické postupy i digitální tisky, či experimenty různě kombinující vícero grafických technik. V široké a výtvarně různorodé přehlídce jsou zastoupeni autoři všech generací. Divákovi se nabízí pestrá škála aktuálních grafických projevů. Cílem kurátorského týmu bylo seznámit veřejnost s aktuálními trendy volné grafické tvorby u nás a důstojně připomenout stoleté výročí založení Sdružení českých umělců grafiků Hollar v roce 2017 v Obecním domě v Praze a následně v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích.
Sdružení českých umělců grafiků Hollar se svým názvem odkazuje k dílu významného barokního grafika a rytce – Václava Hollara (1607–1677), pražského rodáka, tvořícího převážně v Německu, Holandsku a Anglii. Vznik Hollaru před stojedna lety byl motivován úsilím o rovnocenné zapojení grafiky mezi ostatní druhy výtvarného umění. Spolková činnost tohoto uměleckého sdružení dodnes reprezentuje, že dějiny umění nejsou jen souborem děl jednotlivců, nýbrž vytvářejí organické celky a systém, mající jak společné dědictví, tak společný cíl.
K pražské výstavě byla vydána obsáhlá publikace s názvem HOLLAR DNES v grafické úpravě Rostislava Vaňka, s úvodním slovem Pavla Piekara a s uměleckohistorickou studií Blanky Stehlíkové, která zmapovala dějiny i současnost Hollaru. Tato reprezentativní publikace, kterou bude možné v průběhu litoměřické výstavy zakoupit, obsahuje mimo jiné reprodukce grafik všech vystavujících členů Hollaru, ale i soupis veškerých členů tohoto sdružení od jeho počátku až do současnosti.
Podle webu SČG v Litoměřicích