![[ title]](http://www.turistickelisty.sportovnilisty.cz/img/_antialias__antialias_b3146bd3-846c-4699-a24d-dc2cc6446d5b_d5e79dd1d827484c4aa0825fb1e63e52_c2cba7791c318c72ff7ca90476d024ea.jpg)
Můžete vidět výkresové portréty hledající optimální tvar pro plastické obrazy, stejně jako omítky sochy. Výběr portrétů je velmi osobní. Světově proslulé osobnosti byly vybrány společně s Makovskými přáteli, vzory a zdroji inspirace. Adolf Loos, Le Corbusier, Ludwig Mies van der Rohe společně s Bohuslavem Fuchsem, Bedřichem Rozehnalem, Janem Kaplickým, Zaha Hadidem, Frankem Gehrym, Tadaem Andem, Ivanem Rullerem, Josefem Němcem a Vladimírem Šlapetou. Poslední jmenovaný také zahájí výstavu s krátkým projevem.

Umělecký historik a kritik umění Brno Jiří Hlušička charakterizoval sochařské portréty Zdeňka Makovského takto:"Makovský, který hledá aportní parafrázi vybrané lidské bytosti, spoléhá na přehýbání tvaru a napětí mezi konstrukcí a dynamickým modelováním, vytváří hravou a dramatickou hru světla a stínu. Lze říci, že velká, sférická bohaté sférické povrchy, které slouží jako charakterizační prostředky, jsou současně odkazem na vnitřní hodnoty. Nicméně se neusiluje o psychologickou sondu, protože je to více o tom, že je jasnější a že ztělesňuje charisma zobrazen v sochařské podobě. "

Výstava je k dispozici ve vile Stiassni každý pátek, sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. To končí 28. ledna 2018.
Podle webu NPÚ