Ze svých bohatých a unikátních fotoarchivů čítajících milióny snímků vybrala agentura, která byla stejně jako Československo založena 28. října 1918, ke každému roku století republiky alespoň jeden snímek zachycující významnou událost nebo charakterizující situaci či náladu doby. Venkovní výstava je umístěna na 30 oboustranných panelech a je doplněna popisky v češtině a v angličtině.
Slovy generálního ředitele ČTK Jiřího Majstra: „Na těchto třiceti panelech vás provádíme klíčovými okamžiky československých dějin, ukazujeme významné osobnosti, sportovní události, ale třeba i první Miss Československa z počátku minulého století, nebo i chvíle, jejichž význam v době pořízení snímku nikdo nemohl chápat, jako je setkání vítěze Wimbledonu Jana Kodeše s tenisovým žákem Ivanem Lendlem nebo odchod Karla Kryla z posledního vystoupení v Československu.“
Město Uherské Hradiště si výstavy pro své občany a návštěvníky vysoce cení a považuje ji za přínos. „Soubor fotografií mapující 100 let našeho státu považujeme za natolik unikátní, že jsme se rozhodli výstavu uspořádat také v našem městě. Oslavy 100. výročí vzniku Československa byly u nás rozprostřeny do celého roku a přijde nám vhodné je touto výstavou důstojně zakončit,“ konstatoval starosta města Stanislav Blaha.
Do Uherského Hradiště přijede výstavu představit jeden z jejích autorů, šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch společně s šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Matesovou Markovou. Ta krátce před zahájením výstavy představí ČTK, její historii a současnost studentům uherskohradišťského gymnázia, které sama navštěvovala. „Výstava je výbornou pomůckou pro učitele i žáky druhého stupně základních škol a středních škol, jak zábavnou a nenásilnou formou představit dějiny našeho státu,“ uvedla.
Expozice, která je určena široké veřejnosti napříč generacemi, odstartovala svou pouť po republice v dubnu v zahradě Valdštejnského paláce v Praze. Dále ji hostilo Brno, Hradec Králové, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem a České Budějovice a Šumperk.
Podle webu města Uherské Hradiště